przez RR (0 komentarzy)

Za nami już ósme posiedzenie Rady Powiatu w tej kadencji

Radni powiatowi debatują

Sesja, która rozpoczęła sie o godzinie 10:00, zakończyła się o godzinie 13:38 ale sala opustoszała już wcześniej, bo około godziny 12:00 gdy rozstrzygnęły się 2 sprawy, które znalazły się w porządku obrad.
Pierwsza z nich to paląca sprawa korespondencji między starostwem a miastem w sprawie budowy tzw. pętli miejskiej, która opisywana była przez nas już wcześniej. Druga to ... korespondencja w sprawie nieruchomości przy ul. Warszawskiej 34. Mimo, iż ta ostatnia została rozstrzygnięta już przez Sąd Rejonowy w Ciechanowie 9.09.2011r. to wciąż budzi ciekawość osób, którym na sercu leży zapewne dobra komunikacja między obydwoma urzedami.
Do wymiany pism włączyła się bowiem pani poseł (od szukania przejawów korupcji) Julia Pitera. Z pismem zarówno do Rady Powiatu jak i personalnie do starosty Morawskiego wystapiła pani poseł o odpowiedzi na kilka swoich pytań. Dotyczyły one trudności miasta z realizacją przedmiotowej inwestycji oraz stanu przepychanek w sprawie nieruchomości zwanej potocznie "Hotelem Polonia". Pytania były tak niefortunnie sformułowane, że więcej samorządowcom zajęła dyskusja co do samej formy i konieczności odpowiedzi, niż stricte odpowiedź na pytania pani poseł. Najwyraźniej potrzeba zaistnienia nasila się mocniej przed wyborami. Pani poseł nie przystoi mylić numerów budynków o które się pytamy, oj nie przystoi.
Sprawa sporu między ciechanowskim magistratem a starostwem toczy się od kilku tygodni i chyba powoli przestaje elektryzować opinię publiczną. Szczególnie, że powoli zaczynają się wyjaśniać motywy obydwu oponentów.
Nie dają nam jednak zapomnieć o tej sprawie zarówno sami politycy jak też dziennikarze. W ostatnim Tygodniku Ciechanowskim (nr 39 z 27.09.2011r.) pojawiła sie informacja o unieważnieniu przetargu na budowę 2 części pętli.
Chyba trochę nam się kolega redaktor pośpieszył, bowiem procedury przetargowej nie unieważnia się pstryknięciem palcami. Co prawda jest uruchomiona procedura mająca na celu doprowadzenie do unieważnienia tego przetargu (to potwierdziła nam pani rzecznik ciechanowskiego magistratu Ewa Blankiewicz), jednak do faktycznego jego unieważnienia to jeszcze trochę czasu i dobrej woli (również ze strony niedoszłego wykonawcy) potrzeba będzie. Zatem jak widać z takimi wnioskami i ocenami nie warto się spieszyć.
Nasz komentarz w tej kwestii też będzie spokojny i wyważony (na miarę sensu całego tego konfliktu). Zakończymy ten wątek na dzisiaj pytaniem retorycznym: po jakiego grzyba oni wogóle się o te drogi kłócą? I tyle!
Na sesji były też dużo ciekawsze akcenty, a mianowicie pożegnanie Pani Barbary Piaseckiej, rezygnującej z funkcji dyrektora DPS. Sprawowała ją niepodzielnie od 1998 roku, a to w kontekście zmieniających się koniunktur partyjnych wyczyn nie lada. Pani Barbara przechodzi od października na zasłużoną już emeryturę, zostawiając po sobie dość duży dorobek w postaci dobrze prowadzonego Domu Pomocy Społecznej.
Kolejne pozytywne akcenty to nagrody dla laureatów II edycji Mazowieckiego Konkursu Wiedzy z zakresu bhp i ekologii oraz dla najlepszych maturzystów w powiecie.
Za osiągnięcia sportowe otrzymał też nagrodę Powiatu Patryk Słowikowski (CLKS Mazowia), który brązowym medalem zakończył swój udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w Podnoszeniu Ciężarów. Patryk postarał się dla nas wszystkich (ustanowił swój życiowy rekord w podrzucie 122 kg) i choć nie przekracza wagi 77 kg w dwuboju dżwignął 267 kg. Tyle wystarczyło by zdobyć dla Polski na tej klasy zawodach niemal historyczny medal.
Mimo, iż posiedzenie Rady Powiatu nie owocowało w spektakularne dyskusje, zwroty akcji mrożące krew w żyłach czy iście rejtanowe wystąpienia radnych to warto było poświęcić ten czas.
Choćby po to by poznać najlepszych maturzystów w regionie: Anetę Kołakowską (I Liceum Ogólnokształcące), Agnieszkę Pomaska (IV LO / Zespół Szkół nr 1), Dariusza Kuczyńskiego (II LO / Zespół Szkół nr 2), Marcina Korycińskiego (T Nr 3 / Zespół Szkół nr 3), Łukasza Obidzińskiego (T Nr 4 /Zespół Szkół Technicznych), Ewę Jakubiak (T Nr 2 / Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gołotczyźnie), Katarzynę Jędrzejewską (Liceum Profilowane dla Dorosłych / Centrum Kształcenia Ustawicznego) - wszyscy na zdjęciach pamiątkowych poniżej.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy dodać 4 i 6.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to: