(0 komentarzy)

Dzięki udziałowi w Innowacyjnym Programie Nauczania Interdyscyplinarnego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 poznają nowe metody przyswajania wiedzy

Ciechanowska SP 7 wdraża nowatorskie nauczanie

31 szkół podstawowych z regionu świętokrzyskiego i 19 z mazowieckiego bierze udział w projekcie Innowacyjny Program Nauczania Interdyscyplinarnego (IPNI), współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Do projektu zakwalifikowała się także placówka z powiatu ciechanowskiego - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 7.

Główne nowatorskie rozwiązania metodyczne i programowe w zakresie nauczania są dwa:

• położenie nacisku na część praktyczną (ćwiczenia i eksperymenty) w kształceniu 4 przedmiotów (matematyka, przyroda, zajęcia komputerowe i zajęcia techniczne) stosując nowoczesne narzędzia pomiarowe,
• realizacja ćwiczeń i eksperymentów w formie interdyscyplinarnej.

Realizacja programu odbywa się z podziałem na godziny przeznaczone dla konkretnych przedmiotów - matematyki, przyrody, techniki i zajęć komputerowych. W tym roku szkolnym - 2013/2014 wdrażany jest on w dwóch klasach czwartych (kl. 4a i 4d). Szkole podstawowej nr 7 przekazano na ten cel pomoce dydaktyczne i sprzęt wart 46 tys. złotych.

Uczniowie mogą dzięki projektowi wykorzystywać w nauce nowoczesne narzędzia pomiarowe, sprawdzają się w pracy w grupach, a także uczą się logicznego myślenia. Ta forma edukacji pozwala na zastosowanie w praktyce przyswojonej wiedzy i zwrócenie uwagi na wzajemne oddziaływanie na siebie różnych nauk.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy obliczyć 2 plus 5.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+