Wróć

Komentarze

Skomentował Łukasz Niewiadomski |

W książce Pana Korzybskiego "Zabytki Ciechanowa" znajduje się zdjęcie owych piramid ułożonych z macew na cmentarzu jeszcze przed postawienie obecnego sarkofagu. Jest jeszcze jedna macewa, na wystawie w ciechanowskim muzeum nie pamiętam nazwiska ale data śmierci to 1887 r.

Skomentował Agniecha K. |

"Z ciechanowskich ulic zwozili macewy, którymi były wybrukowane chodniki." - czytając artykuł zaczęłam się zastanawiać, gdzie one teraz się znajdują. Jeśli weźmiemy pod uwagę dwa duże cmentarze oraz tak dużą społeczność żydowską w mieście, musiało być ich kilka tysięcy.
Dodatkowo - czy wiadomo, które chodniki były nimi wybrukowane? Mam nadzieję, że nie chodzimy teraz po nich, to by było przykre :(
(Tak, wiem, że chodzenie po cmentarzu jeszcze bardziej przykre, ale z chodnikami chyba łatwiej coś zrobić...)

Dodaj komentarz

Prosimy dodać 2 i 7.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+