przez RR (0 komentarzy)

Budowa wiaduktów dociera Ciechanowa. Podpisano kolejną umowę

Kolejne (czy raczej kolejowe?) wiadukty w Ciechanowie

W czwartek 28 lipca PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z firmą Mostostal Białystok na budowę czterech skrzyżowań dwupoziomowych na linii E-65 w obszarze Lokalnego Centrum Sterowania Ruchem Kolejowym (LCS) Ciechanów.

Podpisana umowa dotyczy trzech wiaduktów drogowych jednego wiaduktu kolejowego oraz drogi równoległej w następujących lokalizacjach:
- droga równoległa poprowadzona będzie od ul. Ceramicznej do ul. Kasprzaka w Ciechanowie,
- wiadukt drogowy zlokalizowany będzie w ciągu drogi krajowej nr 50, ul. Kasprzaka w Ciechanowie,
- wiadukt drogowy zlokalizowany będzie w ciągu drogi powiatowej, ul. Mleczarska w Ciechanowie,
- wiadukt drogowy zlokalizowany będzie w ciągu drogi gminnej Pniewo Wielkie – Krośnice,
- wiadukt kolejowy zlokalizowany będzie w ciągu drogi gminnej Krośnice-Klice.

Wykonawca zadania jest zobowiązany zrealizować je w okresie 18 miesięcy od dnia zawarcia umowy, oznacza to, że nowymi wiaduktami pojedziemy najpóźniej w styczniu 2013 roku. Całkowita cena brutto 68 696 633,08 PLN. Wiadukty będą sporym ułatwieniem dla kierowców, jednak jak zapowiedzieli na konferencji prasowej w Ciechanowie szefowie spółki, w okresie budowy kierowcy i użytkownicy dróg będą musieli wykazać się dużą cierpliwością, ponieważ budowa oznaczać będzie spore utrudnienia i zamknięcia dróg. Z uwagi na fakt, że wiadukt w ciągu ul. Mleczarskiej będzie częścią budowanej właśnie pętli miejskiej, inwestorzy mają postarać się o skorelowanie prac w taki sposób, aby objazdy były jak najmniej uciążliwe dla kierowców, a termin oddania obu inwestycji zbliżony. To na razie jednak tylko obietnice.

Lokalne Centrum Sterowania w Ciechanowie obejmować będzie odcinek linii kolejowej o długości ponad 61 km. W ramach siedmiu przetargów na wykonanie nowych obiektów powstaną aż 32 wiadukty wraz z niezbędną infrastrukturą drogową, 2 przejścia podziemne i 3 drogi równoległe.

Na linii łączącej stolicę z Trójmiastem PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z 99 przejazdów kolejowych pozostawią zaledwie 16. Pozostałe będą bezkolizyjne, dwupoziomowe.
To jeden z elementów pozwalających na zwiększenie prędkości pociągów osobowych do 160 km/h. Projekt modernizacji współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Jaka jest suma 9 i 8?
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+