(1 komentarzy)

Zakrojoną na szeroką skalę akcją, mającą na celu popularyzację pomysłu budowy Skate Parku w naszym mieście, czlonkowie stowarzyszenia Młodzi w Regionie starali się zjednać serca głównie ciechanowskiej młodzieży.

Czy jest szansa na SkatePark w Ciechanowie?

Zdania, co do potrzeby powstania Skate Parku są podzielone. Przeciwny jest Urząd Miasta. Budowa pociąga za sobą koszty, którym miasto w czasie kryzysu może nie sprostać. Młodzi skaterzy mają już do dyspozycji podobny plac na terenie ciechanowskiego MOSiRu. Istnieje on od kilku lat. Stowarzyszenie jednak stara się o wybudowanie kolejnego.

Innego zdania są organizatorzy akcji. Według nich stan techniczny istniejącego na terenie MOSiRu placu pozostawia wiele do życzenia. To nie tylko kwestia wygody czy estetyki. Podczas akrobacji na rowerach BMX lub deskorolkach trzeba zachować możliwie największą ostrożność. W Ciechanowie specjalnie przeznaczone do tego miejsce nie spełnia wymogów bezpieczeństwa. Niemal zupełny brak wyposażenia, a przede wszystkim nie zabezpieczone asfaltowe podłoże mogą grozić poważnymi wypadkami.

Zły stan techniczny placu ma być, według przedstawicieli Urzędu, wynikiem działań wandali. Inaczej postrzegają to młodzi ludzie. Zniszczenia to wynik niewłaściwego zabezpieczenia sprzętu - twierdzą. Zimą drewniana rampa nasiąka wilgocią i drewno zaczyna próchnieć. Tak zniszczone nie nadaje się już jako podłoże do skaterskich akrobacji. A młodzież zasługuje przecież na miejsce, w którym mogłaby rozwijać swoje sportowe pasje i to właśnie ma jej zapewnić akcja stowarzyszenia.

Mieszkańcy miasta też nie są zgodni co do zasadności całego przedsięwzięcia. Wielu podpisało petycję (według nieoficjalnych informacji swój podpis złożyło już ponad 1000 osób). Także podczas sierpniowej akcji dało się słyszeć dobre słowo od starszych Ciechanowian. Z drugiej strony niemało osób przypomina, że miasto ma pilniejsze wydatki niż budowa kolejnego placu dla młodzieży.

Sprawa placu dla skaterów nie została jeszcze rozstrzygnięta. Jakie będą wyniki starań „Młodych w regionie” przekonamy się zapewne w ciągu najbliższych miesięcy.

Wróć

Komentarze

Skomentował Skate |

Moim zdaniem jest potrzebny skatepark ponieważ nie jest wystarczający , mamy swoją placówkę na przeciwko skateparku (tylnie wyjścię od technikum nr. 2) z kolegami zbudowaliśmy tego typu skatepark .
moim zdaniem jak i pewnie innych członków lepiej wydać więcej a starczy on na dłużej np. Zrobić betonowy skatepark np. od "techramps" lub innych przedstawicieli budowlanych :)
chciał bym też dać link do tzw. "dotacji uninych do skateparków" http://www.techramps.com/Dlaczego-Techramps,j/Dotacje-Ue,hgg/Mazowieckie,hic

dobry skatepark (oczywiście betonowy) dam link do niego tzn. są to przykładowe plany innych skateparków : http://www.techramps.com/Projekty-Skateparkow,ii/Betonowe-Skateparki-I-Skateplazy-Z-Lanego-Betonu,icc

aaa PS. Byłem z kolegą około dwa lata temu i NASZ PAN PREZYDENT powiedział żebyśmy się nie martwili itp. itd. Że skatepark będzie w roku 2013.
Zobaczymy czy pan prezydent dotrzyma słowa :)

Dodaj komentarz

Prosimy obliczyć 5 plus 9.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+