(0 komentarzy)

XVII Przegląd Kapeli Garażowych

Garaże 2012

23 marca 2012 w ciechanowskim klubie „Dołek” odbył się „XVII Przegląd Kapeli Garażowych” czyli popularniej „Garaże 2012”. Odbywający się od kilku lat przegląd to konkurs-szansa dla młodych, nieodkrytych zespołów z północnego Mazowsza.

W tym roku na koncercie mieliśmy przyjemność słuchać zespołów z Ciechanowa, Mławy, Przasnysza i  Żuromina. Jako gość specjalny wystąpiła energiczna grupa War-Saw grająca niesamowity thrash metal.

Jako pierwszy wystąpił zespół Korbol, który zaczął występ od coveru piosenki „Otherside” oryginalnie wykonywanej przez zespół Red Hot Chilli Peppers. Ten dość lekki początek występu został przez widzów przyjęty dość dobrze, a reszta występu przebiegła w lekko już podgrzanej atmosferze.

Drugi zespół, który absolutnie porwał widzów i wywołał prawdziwą burzę pod sceną to zespół Emomilitia. Grupa dała ostro popalić rozentuzjazmowanemu tłumowi i chociaż dali występ po zaledwie jednej próbie pozostanie on na długo w pamięci obecnych na „Dołku”. Dlaczego? Na pewno z powodu szalenie oryginalnych i niecodziennych przebrań członków zespołu, jak też dzięki doborowi piosenek. Cover hitu „Makumba” grupy Big Cyc grany przez kilku chłopaków przebranych w kostimy żywcem wzięte z najdziwniejszego balu karnawałowego–to coś, czego nie da się zapomnieć!

Na półmetku koncertu niesamowite show pokazała ciechanowska grupa Aloud, grająca jak sama to określa-ostrego rocka. Nieopisane emocje, wielka ekscytacja i radość widzów na pewno dodały mnóstwo mocy zespołowi-tłum szalejący pod sceną jednogłośnie wyrażał bardzo pochlebną opinię o wykonawcach i mową ciał pokazywał swój entuzjazm.

Przedostatnim zespołem był zespół Horr. Widownia, nieco zmęczona po wspaniałym występie Aloud wykrzesała jednak z siebie trochę siły i nadal bawiła się pod sceną. Horr z pewnością utkwił w pamięci tych, którzy mieli przyjemność go posłuchać-jak wszystkie występujące tego wieczoru zespoły był na bardzo wysokim poziomie.

Na zakończenie samego konkursu zagrał zespół Jutro Wieczorem. Uwielbiani przez ciechanowską publiczność dzięki wcześniejszym występom i tym razem jej nie zawiedli, a refren bardzo już znanej piosenki „Blues NIE o Bukareszcie” rozbrzmiewał dziesiątkami głosów na „Dołku”, ponieważ zespół wsparła rozgrzana i rozbawiona widownia. Jutro Wieczorem może z pewnością dopisać do listy swoich najbardziej udanych koncertów „Garaż 2012”.

Po kilkuminutowych obradach jury ogłosiło wyniki konkursu- pierwsze miejsce zajął zespół Aloud, a wyróżnienia otrzymali „Jutro Wieczorem” oraz „Korbol”. Przyznano również nagrody indywidualne dla wykonawców-uhonorowano Marka Falkiewicza i Andrzeja Kaluszkiewicza.

Żeby dodać smaczku całej imprezie, na sam jej koniec niezwykle energetyzujący występ dała grupa War-Saw. Emocje wręcz wrzały, rozgrzane powietrze nad głowami bawiącej się w najlepsze młodzieży drgało w rytm niesamowitej muzyki, a godny podziwu kontakt artystów z publicznością był niewątpliwym plusem całego występu.

Podsumowując: Za nami kolejny udany koncert w klubie „Dołek”.

 

Martyna Giszczak

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Jaka jest suma 6 i 6?
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+