przez RR (0 komentarzy)

Uroczyste obchody 100-lecia kina w Ciechanowie

100-lecie kina

Uroczyste obchody 100-lecia kina w Ciechanowie odbyły się niestety w oparach polityki. Zewsząd słychać było komentarze kto nie przybył i dlaczego. Sala widowiskowa, choć nie świeciła pustkami, to nie udało się zapełnić nawet miejsc zarezerwowanych dla gości.
Szkoda, że rozdawanych przy wejściu gazet "Czas Stefczyka" zapewne pozostała cała masa bo goście, nie związani z powiatem, nie dopisali tak znowu licznie. Szkoda że "nie dojechali", bo uroczystość doprawdy zacna, chciałbym nawet rzec (a)polityczna ... oj bardzo bym chciał.
Odsłonięto tablicę pamiątkową umieszczoną u wejścia do sali kinowej na tę okoliczność. W tym miejscu będzie skutecznie przypominać wszystkim o leciwym kinie, zmuszając do wyrozumiałości narzekających na twarde fotele wymagających widzów, potocznie zwanych malkontentami.
Zaprezentowano budowlańców modernizujących budynek centrum kultury a także okolicznościową publikację pani Ewy Krysiewicz o - równie okolicznościowym- tytule "100 lat Kina w Ciechanowie", oraz film "Bestia" z 1916 roku i "Pina" z 2011 roku jako przykłady całej rozciągłości dorobku kinematografii polskiej.
Był tort, szampan, wino i ... rozmowy kuluarowe. Szczególnie te ostatnie ciekawymi się okazały z niejednego punktu widzenia.
Kto nie był - niech żałuje, ja byłem i ... tort jadłem (na marginesie - przepyszny) a i odzienie z szatni dostałem swoje. Nie mam więc zapewne uzasadnionych powodów do narzekań.
Może nie była to uroczystość, o której będzie się opowiadać wnukom ale o torcie żonie i dzieciakom po powrocie do domu opowiedziałem, a co, niech lizną choć trochę kultury ... choćby w wydaniu powiatowym.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy obliczyć 3 plus 6.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+