przez RR (0 komentarzy)

Benefis z okazji jubileuszu 25-lecia pracy twórczej

25 lat twórczości artystycznej Teresy Kaczorowskiej

W kawiarni Artystycznej (notabene w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie, którym dostojna jubilatka zarządza obecnie) odbył się w piątek (7.12.2012r.) benefis z okazji jubileuszu 25-lecia jej pracy twórczej.
Kilkanaście książek, kilkaset artykułów prasowych i prac naukowych - a to nawet nie cały dorobek Teresy Kaczorowskiej. Dała się poznać jako redaktorka, poetka, pisarka, malarka i ostatnio nawet jako menadżer kultury.
Jak na benefis artystki "pełną gębą" przystało, nie zabrakło dostojnych gości, w dużej mierze też przyjaciół artystki.
Peanom pochwalnym nie było końca, po wystąpieniach prof. Kazimierza Świegockiego i dra Dariusza Lebiody coraz to nowe grupy osób reprezentujące instytucje, firmy i stowarzyszenia, w których pracowała i z którymi współpracowała do tej pory, gratulowały, życzyły i ... przemawiały.
Dobrze, że całość przerywana była występami artystycznymi (m.in. artystów ze studium piosenki Grzegorza Chodkiewicza, koła recytatorskiego z PCKiSz i "samodzielnych artystów" Edyty Bojkowskiej-Kolak z Andrzejem Kaluszkiewiczem) bo zbytnia słodycz mogła wydać się przesadna.
Imprezie towarzyszył kiermasz z publikacjami dorobku pisarskiego jubilatki, na którym zaopatrzeć się można było w wydane przez nią publikacje.
Jubilatka została odznaczona, o czym warto wspomnieć, przez Marszałka Województwa Mazowieckiego również medalem za wybitne zasługi "Pro Masovia". A to przecież jeszcze nie koniec jej pracy twórczej.
Zobaczymy się zapewne na kolejnym jubileuszu, za następne 25 lat. Ciekawe tylko czy nadal w PCKiSz? Wiedząc, że kto nie idzie do przodu ten się cofa - życzymy pani Teresie by rozwinęła skrzydła jeszcze bardziej i kolejny taki benefis odbył się już w większej niż powiatowa instytucji.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy obliczyć 1 plus 6.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+