przez RR (0 komentarzy)

Krubin zanieczyszczony

Bynajmniej nie osławiony już kolor wody jest tu problemem. W wodach tego kąpieliska pojawiła się bakteria escherichie coli. Ponieważ kąpiel w takim akwenie stanowi zagrożenie dla zdrowia wprowadzono zakaz wchodzenia do wody. Badania zostały powtórzone i od ich wyniku zależy czy pod koniec tygodnia kąpielisko zostanie udostępnione dla amatorów wodnych szaleństw. W tej chwili teren ogrodzono taśmą ostrzegawczą, na maszcie zawisła czerwona flaga.
Zastanawiająca jest cykliczność takich decyzji o zamknięciu tego kąpieliska. Na temat jakości wody w tym zbiorniku pozytywna opinię wydała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ciechanowie, po czym kolejne badania doprowadzają do zamknięcia glinianki dla mieszkańców. Z całą pewnością nie będzie zaskakujące również dla nikogo jeśli powtórne badania obecności bakterii nie wykażą. Taka sytuacja ma miejsce niestety co roku. Zaczekać musimy do czwartku, wtedy okaże się czy zielonkawy kolor wody cieszył będzie jedynie nasze oczy, czy może też pozostałe zmysły.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy obliczyć 5 plus 9.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+