przez RR (0 komentarzy)

Tegoroczną Galę miała wypełnić romantyczność, i to nie byle jaka, bo w szerokim tego słowa znaczeniu. Jak na 22 koncert noworoczny przystało była pompa, było z biglem, było ... wszystko. Było mydło i powidło.

Kupa romantyzmu po galowemu

Wiele uwagi poświęcono sylwetce imć pana Bolesława B. - zapomnianego i niedocenionego przez "swoich", który tułał się po świecie w poszukiwaniu miejsca dla siebie i swojej twórczości.
Trzeba zatem zasygnalizować światu że to nasz rodak, koziczynianin. Doceniamy. Dostał "swoją" galerię. Po co nam galeria sztuki, będzie galeria imienia.
Skąd taka tematyka? Nie bez znaczenia był fakt 200 rocznicy urodzin Zygmunta Krasińskiego zapewne.
Jak na pompatyczną galę przystało było oficjalne otwarcie partona honorowego, przemówienia notabli i ... wystarczy.
Na szczęście w przerwach działań promocyjnych można było również posłuchać i obejrzeć występy dzieciaków.
Wystąpili między innymi: wokalistka Marta Fedorowicz, Marta Skrzypczyńska - prezentując układ choreograficzny, Agata Kaluszkiewicz, Zespół Tańca Nowoczesnego "FUNNY", Jarosław Witaszczyk z Warszawy (recytujący wiersze sławnych polskich romantyków).
Podczas gali zaprezentował się także Chór "Victoria" z Ciechanowa, Łukasz Truszczyński z PSM II st. w Mławie, Marlena Truszczyńska z Akademii Muzycznej w Gdańsku, Klaudia Szynkiewicz (w piosence Agnieszki Osieckiej "Noce i dnie"), Koło Teatralne "Feniks" oraz chór z Gimnazjum nr 4 w Ciechanowie. Ukoronowaniem koncertu był występ ciechanowskiego Ludowego Zespołu Artystycznego.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Jaka jest suma 1 i 1?
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+