przez RR (3 komentarzy)

Sylwester w Ciechanowie

"Ołooł ajajajaj ołooł ajajaj"

Zaczynam dziś cytatem z piosenki "gwiazdy" discopolo. Której?
A czy to ważne? Wszak to i tak nie jest nic innego jak, dla przykładu, "majteczki w kropeczki".

No dobrze, podpowiem. Nie jest to Zenek... król disco polo. Chociaż to właśnie jemu chcą zrobić mural na blokowisku w Białymstoku. Nie on.

Zatem idźmy dalej. Tak sobie myślę, patrząc na te discopolowe produkcje i superprodukcje, że dzisiaj pojęcie muzyki jest baaaaaardzo szerokie. Bo przecież wszystko jest muzyką. Nawet pies wyjący do księżyca. Nawet marcujące koty.
No to i discopolo jakąś muzyką też pewnie jest. Bo i melodia jest, i jest rytm. A czasem są i słowa do tego... Czasem.

Muzykę w szkole się ogranicza do nauki na flażolecie, to i konsekwencje braku edukacji muzycznej widoczne. Miejsce prawdziwej muzyki zajmuje taki produkt muzyczny, typowy do swobodnego wręcz tańca, czy do nieskrępowanej niczym zabawy. Trzeba się nam i z jej obecnością pogodzić. Ale czy to ma być tak, że wszyscy musimy ulec tej modzie? Czy niechlubną tradycją takiego np. Sylwestra w Ciechanowie ma być discopolo? Czy Ciechanowianie chcą takiej muzyki?
W roku ubiegłym gusta muzyczne mieszkańców Ciechanowa poddano próbie. Zorganizowano konkurs. Zapytano ciechanowian jaki zespół muzyczny sobie na Sylwestra przed ratusz życzą, kto będzie gwiazdą Sylwestra pod ciechanowskim ratuszem.
Mogli zdecydować sami mieszkańcy. I zdecydowali. Z listy 18 piosenkarzy, piosenkarek i zespołów wybrali... Elektryczne Gitary.

W tym roku decyzji nie oddano już w ręce ciechanowian. Bo i po co? Jeszcze by ciemny lud wybrał nie taki zespół jak trzeba. Jeszcze nie udałoby się dotrwać w tajemnicy do grudnia z nazwą zespołu na Sylwestra. Tak, w 2016r. ktoś chciał zabłyszczeć i nazwa zespołu na Sylwestra była pilnie strzeżoną tajemnicą. Nie tak znowu pilnie, podałem ją zanim zapadła decyzja o upublicznieniu na szczytach ciechanowskiej władzy.

Więc w tym roku, tworząc pewnego rodzaju tradycję, również podam. Co Wy na to?
W zasadzie to już pierwsze słowa tego tekstu mogą znawcom discopolowych, jakże ambitnych tekstów, podpowiedzieć o jakiego wykonawcę chodzi.
Kto wie? Przyznajcie się. Śmiało. Przecież podobno wszyscy słuchają ;)

Dobrze, nie będę dręczył.
Kojarzycie utwór "Lubisz to Lubisz"? Kto kojarzy - ten już wie.

"Małą nutkę arogancji
Odrobinę ignorancji
I fantazji nie bój dodać się"

W sumie to ten fragment nawet nie brzmi jakoś szczególnie tragicznie? No to sprawdźmy wers dalej...

"A gdy ciemno robi się
To jeszcze mocniej, mocniej do Ciebie chcę"

I wróciło do przysłowiowej "normy". Jak to mówią "dobrze żarło i... zdechło" :(
I tak jest w większości przypadków. Nawet jeśli wkradnie się coś ambitniejszego, to zaraz przyćmią to słowa w stylu "Kumpel poznał mnie, z kimś kto mówi że, z Ciebie to jest ktoś, w sobie masz to coś". Baaaa.


Trudno jest też przekonywać do walorów artystycznych piosenki, w której sens sprowadzony jest do pytania o kolor włosów łonowych przechodzącej obok "Rudej".

W oczekiwaniu na zabawę sylwestrową, którą zgromadzonym przed ciechanowskim ratuszem ma zapewnić w tym roku m.in. zespół Power Play (gwiazda wieczoru), serwuję poniżej kilka tytułów ich piosenek:

NajPiękne
Co Tu Się Dzieje
Lubisz To Lubisz
Co Ma Być To Będzie
Bierz Mnie
Wołam Eoo
Banan
Całuj Tylko Mnie
Masz Branie
Hana Hana
Kochaj Mnie
Moje Baby
Powiedz Że Chcesz
Skok w Bok
Nie Bo Nie
Chce Się Żyć
Wole Ole

Powiedzcie, że nie możecie się już doczekać. A przecież, skoro już koniecznie trzeba discopolo, można byłoby zagrać disco polo choćby symfonicznie... Można?
W sumie to można. Tylko... po co!? :-P

"Chodź, chodź, chodź, jeszcze będziesz miała dość
Mówię chodź, chodź, chodź, dzisiaj balujemy aż do rana
Chodź, chodź, chodź, jeszcze będziesz miała dość
Mówię chodź, chodź, chodź zrobimy Hana Hana"

Fragment utworu "Hana Hana"
Autor tekstu: Sylwester Gazda
Kompozytor: Sylwester Gazda
Rok powstania: 2013
Wykonawca: Power Play

Wróć

Komentarze

Skomentował Tomasz Racki |

Nazwy mieszkańców miast rozpoczynamy od małej litery.

Odpowiedział RR

Racja. Poprawione. Dziękuję.

Skomentował Zdzisław Dyrman |

Zasadniczo to się cieszę. Pan Prezydent pewnie też się cieszy, że naród ciechanowski prosty, to i nieskomplikowanej rozrywki potrzebuje. Znowu będzie polewanie się szampanem na mrozie przez uprocentowionych towarzyszy sylwestrowej zabawy ;-) wieś się bawi, ole!

Skomentował Zygmunt Pierzak |

I bardzo dobrze Elektryczne Gitary co to za gwiazda

Dodaj komentarz

Prosimy dodać 5 i 4.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+