(0 komentarzy)

Tego dnia dominowała czerwień

Jak co roku, 14 lutego w Gimnazjum nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Ciechanowie obchodzono Walentynkowy Dzień Języków Obcych. Zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli tego dnia dominowała czerwień – każdy miał na sobie coś w tym kolorze. Od rana działała „poczta walentynkowa”, rekordziści otrzymali po kilkanaście walentynek! Na zakończenie dnia odbył się apel przygotowany przez uczniów gimnazjum oraz  nauczycieli języków obcych, podczas którego wszyscy mieli okazję przekonać się, jak ważna jest znajomość języków w dzisiejszym świecie. Zaprezentowane przez młodzież scenki dawały do myślenia. Pokazały, że bez języka angielskiego czy niemieckiego trudno o dobrą pracę, niełatwo podróżować, poznawać ludzi z innych krajów, surfować po Internecie, a nawet grać w gry internetowe on-line. W walentynkowy nastrój  wprowadzały zagraniczne piosenki o tematyce miłosnej, śpiewane przez uczennice gimnazjum. Talent dziewczyn potwierdzały gromkie brawa. Gwoździem programu okazał się występ przygotowany przez uczniów klasy IIIe pod okiem ich wychowawcy. Kilkuminutowy „taniec w rajstopkach” rozbawił całą społeczność szkolną.
W dobrych nastrojach, ale ze świadomością, że języki obce są niezbędne w naszych czasach, uczniowie rozeszli się do domów.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy obliczyć 1 plus 4.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+