(2 komentarzy)

Wielka Bitwa o Klucz Św. Piotra pod taką nazwą odbędzie się w najbliższą sobotę (22 września) pierwsza, oficjalna bitwa freestylowa w Ciechanowie.

Wielka Bitwa o Klucz Św. Piotra

Pierwsza i oficjalna, gdyż te nieoficjalne odbywały się jak dotąd już kilka razy, ale miały nieco inna nazwę i nieco inne miejsce wybierano na ich organizowanie. Były to oczywiście Wielkie Bitwy za Zamkiem i mieszkańcom Ciechanowa z różnych powodów są one bardzo dobrze znane.

Tym razem „wydarzenie” to odbędzie się nie za zamkiem, jak to zwykle bywało, ale w Domu Studenta przy ul. Narutowicza 4a.

Nowa nazwa, nowe miejsce, może nowy pomysł? Oby. Tylko towarzyszące temu emocje pozostały te same, a ich nie brakuje, gdyż od jakiegoś czasu jest to jeden z najbardziej burzliwych tematów do rozmów. Przeciwników, jak i zwolenników tego przedsięwzięcia nie brakuje. Fora internetowa wrą od dyskusji i od przerzucania się argumentami, ale też i przezwiskami.

Z jednej strony przedmiotem dyskusji  jest sam pomysł i zamysł tej imprezy, z drugiej zaś są też ludzie, którzy w niej biorą udział, a i oczywiście, jak do tej pory, wybór miejsca był mocno krytykowany. W sumie nic dziwnego.

Przeciwnicy nazywają całą tę bitwę i biorących w niej udział ludzi patologią, motłochem. Padają słowa żul, alkoholizm, demoralizacja i brak kultury. (A czy kulturalne jest nazywanie kogoś patologią?) Przeciwnicy są oburzeni, straszą lub wprowadzają w czyn wzywanie policji, straży miejskiej.  Co jak się okazuje, niewiele daje, bo nie ma podstaw. A co na to zwolennicy?

Zwolennicy – przeważnie młodzi ludzie –  nazywają innych decydentami, ignorantami i zgorzkniałymi ludźmi. Czują się niezrozumiani. Tłumaczą się, że nic złego nie robią, a na pewno nic innego, czego nie robiliby „dorośli” w ich wieku. No i podają argument, że „Jak sama nazwa wskazuje – BITWA. Idąc tam, trzeba się przygotować, że to nie będzie pogadanka przy herbacie”  (Hm… tylko czy naprawdę podstawą wymiany muszą być wulgaryzmy?)

W najbliższą sobotę pierwszy raz tę bitwę będzie można zobaczyć w nowej odsłonie i przede wszystkim w miejscu zamkniętym, co na pewno ucieszy niektórych mieszkańców.

Czy nowa odsłona oznaczać będzie nową jakość? Czy młodzi ludzie zdołają udowodnić, że bitwa nie musi jedynie opierać się na bitwie na wulgaryzmy i tym samym przekonają innych do swojego pomysłu? Okaże się w sobotę.

Wjazd 10 zł.

Wróć

Komentarze

Skomentował a |

a skąd oni będą mieli ten klucz? ukradną z pomnika?
oj dzieciaki dzieciaki

Skomentował Ania |

Skąd? Nieważne. Ważne jest to, że wreszcie zorganizowali coś na dużą skalę i wreszcie nie ma to miejsca na otwartej przestrzeni, gdzie przeszkadza to wielu osobom. Kto chce to zobaczyć, to płaci za wstęp i wchodzi do klubu. Kto nie, ten nie płaci, ale tez nie jest zmuszony do brania udziału wbrew swojej woli. Jest to rozsądne rozwiązanie.
A słyszałam, że chętnych było wielu.

Dodaj komentarz

Prosimy dodać 5 i 7.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+