przez RR (1 komentarzy)

Czy można wykupić ogłoszenie w trakcie mszy?

Ambona do wynajęcia

Z takim pytaniem zwróciliśmy się do Rzecznika Prasowego Diecezji Płockiej Elżbiety Grzybowskiej.
Według Pani Rzecznik - "ogłoszeń parafialnych się nie wykupuje"
"Tylko w wyjątkowych przypadkach, gdy ogłoszenie dotyczy funkcjonowania danej społeczności parafialnej (bezpłatne badania lekarskie itd.) proboszcz parafii czyta je w ramach ogłoszeń parafialnych."
Pytanie zadaliśmy nie bez powodu.
W trakcie Mszy św. w niedzielne południe (to tzw. suma) wśród ogłoszeń parafialnych pojawiła się "informacja" o możliwych do wykonania badaniach w jednej z ciechanowskich przychodni lekarskich. Bynajmniej nie chodziło o bezpłatne badania czy społecznie uzasadnioną inicjatywę a stricte wolnorynkową zachętę do skorzystania z płatnych usług przychodni.
Ogłoszenie w formie reklamowej usłyszeć mogli wierni parafii św. Piotra w ubiegłą niedzielę 22.04.2012r. z ust księdza proboszcza Eugeniusza Graczyka pomiędzy innymi ogłoszeniami, m.in. odczytaną, na prośbę księdza biskupa, informacją Komendanta Straży Pożarnej o niebezpieczeństwach przy wypalaniu traw.
Na czyją prośbę odczytano wspomniane ogłoszenie reklamowe ciechanowskiej przychodni nikt nie wie.
Rzecznik Diecezji odsyła chcących się reklamować do gazety, portalu internetowego, radia lub telewizji, jako mediów reklamowych. Jak widać ksiądz już niekoniecznie.
Co zatem przekonało ks. Graczyka w pozareklamowych walorach ogłoszenia?
Może to zbliżająca się nieuchronnie perspektywa likwidacji Funduszu Kościelnego zmusza duchownych do poszukiwania nowych form łatania budżetów parafii a może zwykła chęć koleżeńskiej przysługi?

Wróć

Komentarze

Skomentował ile |

a cennik gdzie jest za takie ogłoszenia?
od ilości słów czy od czasu emisji?

Dodaj komentarz

Prosimy obliczyć 7 plus 9.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+