przez RR (3 komentarzy)

Władzą z mieszkańcami ani Rada Miasta Ciechanów ani tym bardziej Urząd Miasta nawet nie myśli się podzielić

Budżet obywatelski? - Zapomnij!

W większych miastach część pieniędzy z budżetu (2%) rozdzielają sami mieszkańcy miasta zwyczajnie głosując na ciekawe pomysły. Zwykle wskazują te mniejsze, niedostrzegane przez miejskich włodarzy uciążliwości na jakie napotykają.

Chcą budowy ścieżki rowerowej czy boiska. Czasami stawiają na ekologię, czasami na kulturę.

 

Władzą z mieszkańcami ani Rada Miasta Ciechanów ani tym bardziej Urząd Miasta nawet nie myśli się podzielić.

 

Nic nie zmieniają w tym względzie również inicjatywy społeczne takie jak inicjatywa budowy w naszym mieście skateparku czy inicjatywy samych zarządów osiedli.

W ubiegłym roku stowarzyszenie "Młodzi w Regionie" zainicjowało w naszym mieście akcję zbierania podpisów pod petycją do Prezydenta Ciechanowa w sprawie budowy skateparku.

Zebrano pokaźną liczbę podpisów. Petycja powędrowała na urzędnicze biurko. I ... nic. Plan budowy skateparku został, jak inne, odłożony do szuflady. Mamy wszak kryzys. Leży sobie spokojnie, zapewne nawet w tej samej szufladzie co plany terenów rekreacyjnych w miejsce wyschniętego jeziorka w okolicach bloków na ul. Armii Krajowej. Jak nic przydadzą się na hasła do wyborczych ulotek.

Zaangażowani w budowę skateparku są taką postawą miejskich urzędników głęboko rozczarowani. I trudno im się dziwić. Uzyskali bowiem obietnice dbałości magistratu o jakość życia ciechanowskiej młodzieży i osobistego zaangażowania Prezydenta Wardzińskiego. I zostali, póki co, z niczym.

 

W sytuacji gdy coraz więcej miejskich samorządów przeznacza kwoty sięgające nawet 10 mln zł do wspólnej decyzji mieszkańców, próżno czekać na podobne decyzje ciechanowskiego ratusza.


A szkoda. Może gdyby decyzję o zaciągnięciu kredytów na budowę placu czy deptaka skonsultowano z mieszkańcami to ich kształt byłby ciekawszy. A może w miejsce fontanny czy zegara słonecznego znalazłyby się bardziej przydatne mieszkańcom elementy ciechanowskiego urbanistycznego krajobrazu. Może dzięki temu mielibyśmy miejsca, które by miały zdecydowanie większą szansę nie tylko cieszyć oczy ale i tętnić życiem.

Wróć

Komentarze

Skomentował hihi |

oooo, jeszcze czegooooo !!!

Skomentował bezradny |

a niby czemu mają dzielić się władzą
radni sami jej nie mają
pozornie tylko
to marionetki
zrobią co trzeba a w razie problemów usłyszą "Przecież Państwo mi kazali"

Skomentował TP |

Mieszkańcy powinni zacząć się upominać o udział w życiu miasta.

Dodaj komentarz

Jaka jest suma 2 i 5?
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to: