przez RR (0 komentarzy)

Pilnie potrzebna krew dla chorego na białaczkę Mariusza Wróblewskego - inicjatora ciechanowskiego Dnia Dawcy Szpiku i wolontariusza Szlachetnej Paczki.

Pomagał jak tylko mógł - teraz sam potrzebuje naszej pomocy

Pilnie potrzebna krew dla chorego na białaczkę
23-letni ciechanowianin Mariusz Wróblewski od 6 lat walczy z ostrą białaczką szpikową.  Mariusz jest po dwóch przeszczepach szpiku. Niestety, nie pomogły.  Aktualnie choroba wznowiła się. Aby dotrwał do 3 przeszczepu szpiku potrzebuje częstych toczeń krwi oraz płytek. Aby oddać krew należy zgłosić i się do najbliższego centrum krwiodawstwa. Grupa krwi nie ma znaczenia lecz wskazana jest 0 Rh-.
Dane jakie koniecznie trzeba podać przy oddaniu krwi to: Mariusz Wróblewski Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie 02-776 Warszawa ul. Indiry Gandhi 14
Centrum powinno wystawić zaświadczenie z danymi. Następnie Mariusz przedstawia dokumenty  w szpitalu, dzieki temu  krew i płytki będzie dostawał o wiele szybciej.
Wszyscy mogą się udać do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa przy ulicy Powstańców Wielkopolskich 4 w godzinach 7:00 - 13:00 (pon-pt)
Informujemy, że płytki są potrzebne cały czas.
Mariusz od dziś zaczyna kolejną chemioterapię (od 29 grudnia). Cały Ciechanów trzyma za niego kciuki!
Mariusz Wróblewski jest znany ciechanowianom jako organizator ciechanowskiego Dnia Dawcy Szpiku. Akcja odbyła się jesienią tego roku. Dzięki jego zaangażowaniu w bazie potencjalnych dawców szpiku zarejestrowały się 184 osoby. W trakcie nawrotu choroby włączył się jako wolontariusz w Szlachetną Paczkę. Dziś sam potrzebuje pomocy innych.
Kasia Kozłowska - KRC

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Jaka jest suma 2 i 7?
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to: