(0 komentarzy)

We wrześniu br. ruszyła czternasta edycja Narodowego Konkursu Ekologicznego pod hasłem „Przyjaźni środowisku”. Zgłoszenia zbiorowe i indywidualne będą przyjmowane do grudnia 2013 roku.

Przyjaźni środowisku już po raz czternasty

Organizator konkursu Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych stawia na wypromowanie postaw proekologicznych wśród Polaków. W czterech kategoriach będą mogły wziąć udział zarówno osoby indywidualne jak też różnego rodzaju organizacje. Osobną kategorię przewidziano dla lokalnych samorządów. W podkategoriach zostały wyróżnione Gmina, Powiat i Sołectwo. Konkurs został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta RP. Rozstrzygnięcie bieżącej edycji nastąpi 5 czerwca 2013 roku. Wtedy też nagrodzeni i wyróżnieni będą mogli się zaprezentować podczas oficjalnej Gali.
Każdego roku nagradzane są inwestycje i działania na rzecz ochrony środowiska. Pod uwagę bierze się też proekologiczne inicjatywy edukacyjne wśród dzieci i młodzieży oraz akcję informacyjną w społeczeństwie. Dzięki szerokiej formule konkursu mogą się do niego zgłosić praktycznie wszyscy, którzy mają cokolwiek wspólnego z ekologią. Liczą się też inicjatywy na rzecz zdrowego trybu życia, pośrednio związane z ekologią i miejscem człowieka w środowisku naturalnym.
Idea ogólnopolskiego konkursu ekologicznego narodziła się 13 lat temu, u progu nowego tysiąclecia. Wyrosła z potrzeby opracowania nowatorskich sposobów ochrony środowiska. Od tamtego czasu wyłoniono oraz nagrodzono wielu laureatów. W oparciu o ich pomysły udało się opracować pewne modelowe sposoby postępowania, także dla lokalnych podmiotów nie mających własnej inicjatywy w tym zakresie.
Bliższe informacje na temat konkursu można znaleźć na jego stronie internetowej.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy dodać 5 i 1.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to: