przez RR (0 komentarzy)

Przyłącz się do drużyny SuperW i ... bądź męski.

Ten kto nie pomaga, jest niemęski

SuperW - tak nazywają się wolontariusze stowarzyszenia Wiosna uczestniczący w projekcie pod nazwą SZLACHETNA PACZKA.
Już po raz trzynasty Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy w całej Polsce. Po raz czwarty szukamy także wolontariuszy w Ciechanowie.


Do akcji zachęca również nasz krajan, Szymon Kołecki. Ten 4-krotny medalista mistrzostw świata i 6-krotny medalista mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów, w ubiegłą środę prowadził trening z grupą wolontariuszy. Trening miał na celu wzmocnienie mięśni serca przed kolejną edycją PACZKI.
Serca wolontariuszy są wielkie, więc trening mógł być dla nich jedynie okazją do zwiększenia jedności w grupie. Przekonać i zachęcić jednak mógł tych, którzy jeszcze swojego akcesu do tej szczytnej idei nie zgłosili.


Myślę, że ten, kto nie pomaga, jest niemęski. Zachęcam wszystkich do zostania SuperW, także mężczyzn – mówił Szymon, który z wielkim zaangażowaniem poprowadził specjalny trening „pakowania”. To dla wolontariuszy ciekawe ćwiczenia w ramach przygotowań do tegorocznej edycji projektu.


Chociaż nikt nie zna recepty na sukces, to ogromne znaczenie ma codzienna praca nad sobą. To pozwala przezwycieżać wszelkie trudności. Takie podejście przyda się też wolontariuszom, przed którymi stoi w tym roku kolejne duże wyzwanie.


SuperW dociera do prawdziwej biedy, wchodzi tam, gdzie inni nie chcą, albo się boją się wejść - tłumaczy Agnieszka Czapla, koordynator ds. promocji projektu SZLACHETNA PACZKA w woj. mazowieckim. Do zadań wolontariuszy należy m.in. spotkanie z rodzinami w trudnej sytuacji materialnej, dobór tych, dla których pomoc materialna może być realną szansą na poprawę sytuacji oraz współpraca z darczyńcami przygotowującymi paczki. Wszyscy wolontariusze przejdą specjalne szkolenie.


Szymon Kołecki pomaga ciechanowskim superW w promowaniu projektu od początku jego zaistnienia w Ciechanowie.
Do tej pory udało się pomóc około 80-ciu rodzinom w Ciechanowie. Liczba rodzin, do których dotrzemy pomocą w tym roku, zależy od tego, ilu wolontariuszy zostanie zrekrutowanych – wyjaśnia Marzena Lentowszczyk koordynator regionalny projektu w Ciechanowie.


W Ciechanowie potrzeba jeszcze piętnastu wolontariuszy.
Kogo nie zachęciła choćby perspektywa treningów z mistrzem olimpijskim, niech pomyśli o uśmiechu na twarzy dziecka. Dziecka, które dzięki tej szczytnej akcji, pod choinką zobaczy nowe buty czy kurtkę.


A kto nie pomoże ten ... niemęski.

 

Fot. Piotr Barejka

Tekst we współpracy z "kak"

Więcej informacji:
www.szlachetnapaczka.pl
www.superw.pl
www.facebook.com/SzlachetnaPaczkaCiechanow

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Jaka jest suma 5 i 7?
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+