Regulamin

Postanowienia ogólne
 1. Rejestracja oraz użytkowanie serwisu 06-400.pl jest całkowicie darmowe oraz dobrowolne.
 2. Mechanizm komentarzy do artykułów i dyskusji służą wymianie poglądów i opinii wszystkich użytkowników portalu.
 3. Każdy użytkownik odpowiada za treści napisanych przez siebie informacji.
 4. Wypowiedzi w komentarzach i artykuły serwisu 06-400.pl stanowią własność intelektualną autorów i nie mogą być powielane bez ich zgody.
Zamieszczanie informacji
 1. Każdy dział/kategoria posiada pewien zakres tematyczny, którego użytkownicy muszą przestrzegać podczas umieszczania własnych treści.
 2. Zanim utworzony zostanie nowy temat, należy upewnić się, czy nie był on już poruszany wcześniej. Do tego celu służy opcja „Szukaj”.
 3. Nie należy umieszczać tego samego tekstu w kilku działach.
 4. Tematy nowych wpisów powinny być układane jasno i zrozumiale; ma z nich wprost wynikać, czego dany artykuł dotyczy.
 5. Należy unikać zamieszczania pod artykułem komentarzy na jego temat. Korzystamy z edycji i dopisania kolejnych zdań w artykule.
 6. Przy odpowiadaniu na wypowiedź innego użytkownika, należy cytować jedynie potrzebne fragmenty, a resztę wycinać.
 7. Użytkownicy mogą umieszczać w serwisie aktualności lub prowadzić własnego bloga.
Netykieta
 1. Korzystając ze strony należy zachowywać się kulturalnie.
 2. Zabrania się publikowania treści ogólnie przyjętych za obraźliwe, wulgarne, pornograficzne, niezgodne z prawem oraz w jakikolwiek sposób prezentujące nienawiść rasową, społeczną czy kulturową.
 3. Zabronione jest zamieszczanie postów mających jedynie na celu reklamę. Bez względu na to czy dotyczy ona witryny internetowej, produktu czy usługi.
 4. Nie należy pisać bez potrzeby dużymi lub wytłuszczonymi literami.
 5. Należy pisać używając polskich znaków diakrytycznych, z zachowaniem zasad ortografii i interpunkcji.
Postanowienia końcowe
 1. Korzystanie z możliwości umieszczania artykułów, wpisów lub komentowania innych artykułów oznacza bezwarunkową akceptację regulaminu w treści aktualnie obowiązującej.
 2. Powyższe reguły obowiązują wszystkich i służą utrzymaniu odpowiedniego poziomu kultury, szacunku oraz przyjaznej atmosfery.
 3. Moderatorzy mają prawo do usuwania komentarzy, postów, tematów lub wiadomości naruszających dobre obyczaje, niezgodnych z prawem, poczuciem estetyki, łamiących regulamin oraz zasady przyjęte na stronie 06-400.pl.
 4. Administratorzy zastrzegają sobie prawo do usuwania lub banowania użytkowników, którzy notorycznie dopuszczają się łamania regulaminu.
 5. Redakcja zastrzega sobie możliwość sprawdzenia i weryfikacji danych podanych przekazanych podczas zakładania konta. W przypadku podania nieprawdziwych danych użytkownika w trakcie rejestracji oraz późniejszego użytkowania redakcja zastrzega sobie możliwość usuwania konta.
 6. Użytkownicy korzystający ze strony, w tym rejestrujący się, komentujący artykuły, wyrażają zgodę na przetwarzanie danych do celów związanych z prowadzeniem strony. Zarejestrowani użytkownicy wyrażają również zgodę na wysyłanie specjalnych ofert i informacji handlowej na adres elektroniczny oraz sms-em na podany numer telefonu.
 7. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów. Każdy użytkownik strony, który napotka przypadek łamania niniejszego regulaminu przez innego użytkownika może i zobowiązany jest zgłosić ten fakt administratorom, korzystając z formularza kontaktowego.