Niemcy wprost: nie zamierzamy płacić reparacji. Kaczyński: „Przyjdzie nam tę barykadę forsować”

Szefowa niemieckiego MSZ podczas wizyty w Warszawie stwierdziła, że dla rządu Niemiec temat reparacji jest zamknięty. Prezes PiS nie daje jednak za wygraną i zapowiada walkę rozłożoną na pokolenia. O co chodzi w antyniemieckim wzmożeniu rządu? . „Niemcy poczuwają się do swojej odpowiedzialności historycznej, bez jakichkolwiek ograniczeń. Naszym wiecznym zadaniem pozostanie przypominanie o cierpieniu milionów, […] Artykuł Niemcy wprost: nie zamierzamy płacić reparacji. Kaczyński: „Przyjdzie nam tę barykadę forsować” pochodzi z serwisu oko.press.
+

GOWORIT MOSKWA: Putin ma już 150 milionów dusz, jest więc dużo silniejszy. Ura!  

Propaganda robi wszystko, by wykrzesać z Rosjan patriotyczny entuzjazm dla operacji wojennej Putina. Przekonuje, że odniósł on ogromne zwycięstwo — czego dowodem aneksja ziem Ukrainy. A jednocześnie próbuje uspokoić, że jeśli dojdzie do wojny jądrowej, to nie Putin ją zacznie  . Z tej perspektywy widać, że ruch z aneksją czterech podbitych obwodów Ukrainy miał dla […] Artykuł GOWORIT MOSKWA: Putin ma już 150 milionów dusz, jest więc dużo silniejszy. Ura!   pochodzi z serwisu oko.press.
+

Czy Jarosław Kaczyński rzeczywiście nakarmił głodne dzieci w Polsce?

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podzielił się z Polakami najnowszymi rewelacjami gospodarczymi. Kaczyński opowiada, że PiS zlikwidowało głód wśród dzieci, zmienia też ton w sprawie inflacji. Co dokładnie mówi lider obozu władzy i przede wszystkim - czy ma rację? . Prezes Kaczyński zna się na wszystkim, ma doskonałą pamięć, a wszystko, co robi PiS, jest dobre. […] Artykuł Czy Jarosław Kaczyński rzeczywiście nakarmił głodne dzieci w Polsce? pochodzi z serwisu oko.press.
+

NIK wzywa premiera, żeby oddał ziemię odebraną na wniosek zakonu Świętokrzyskiemu Parkowi Narodowemu

Najwyższa Izba Kontroli przeanalizowała konflikt wokół planów przekazania przez rząd świętokrzyskim oblatom 1,35 ha cennej przyrodniczo i kulturowo ziemi na szczycie Łyśca. Jej zdanie jest jednoznaczne: to były działania bezprawne - pisze aktywista zaangażowany w ratowanie parku . Bezprawna procedura prowadzona przez ministerstwo klimatu i środowiska, której celem jest usunięcie z granic Świętokrzyskiego Parku Narodowego […] Artykuł NIK wzywa premiera, żeby oddał ziemię odebraną na wniosek zakonu Świętokrzyskiemu Parkowi Narodowemu pochodzi z serwisu oko.press.
+

Europejski Trybunał Praw Człowieka zajmuje się skargą posła Szczerby. Nakaże zmianę regulaminu Sejmu?

Czy arbitralne wykluczenie posła z obrad Sejmu narusza jego wolność słowa i prawo uczestnictwa w debacie publicznej? ETPCz oficjalnie rozpoczął badanie skargi Michała Szczerby . Poseł Michał Szczerba (PO) swoją skargę złożył w 2017 r., ale Trybunał dopiero teraz formalnie zaczął nad nią pracować: zwrócił się do rządu o zajęcie stanowiska. Przy okazji tej sprawy […] Artykuł Europejski Trybunał Praw Człowieka zajmuje się skargą posła Szczerby. Nakaże zmianę regulaminu Sejmu? pochodzi z serwisu oko.press.
+

W Pawłowie Kościelnym odsłonięto Pomnik Bohaterów Niepodległości

W niedzielne popołudnie, 2 października 2022 roku w Pawłowie Kościelnym mieszkańcy i zaproszeni goście uczcili Bohaterów Niepodległości dokonując uroczystego odsłonięcia pomnika „W hołdzie obrońcom Ojczyzny i wszystkim naszym rodakom poległym i pomordowanym w walce z niemieckim i sowieckim najeźdźcą w latach 1918 – 1956”. Pomysł upamiętnienia w ten sposób polskich bohaterów to oddolna inicjatywa Społecznego […]
+