Fakty Po Faktach

O projekcie nowelizacji Kodeksu wyborczego Anita Werner rozmawiała z Gabrielą Morawską-Stanecką, wicemarszałek Senatu, i senatorem Janem Marią Jackowskim. – Próba przechytrzenia sytuacji do swoich celów czasami kończy się odwrotnie od zamierzonego celu – powiedział Jackowski. Według senatora projekt ten stanowi „chęć poprawienia pejzażu wyborczego obozu rządzącego”. – Po co takie przepisy tworzyć? Żeby PR-owo zagrać […]
+

Trzeba budować suwerenne media

Źródło: Nasz Dziennik 28-29 stycznia 2023
+

Sejm uchwalił nowelizację kodeksu wyborczego pomimo sprzeciwu opozycji

Projekt reklamowany jako profrekwencyjny zawiera szereg przepisów, które mogą utrudnić proces wyborczy – alarmują eksperci . Sejm głosował nad kontrowersyjną nowelizacją wieczorem w czwartek 26 stycznia. Za projektem autorstwa PiS był cały klub Zjednoczonej Prawicy, posłowie Andrzej Sośnierz i Zbigniew Girzyński, Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk z Kukiz’15 oraz Łukasz Mejza. Razem 230 osób. Przeciwko […] Artykuł Sejm uchwalił nowelizację kodeksu wyborczego pomimo sprzeciwu opozycji pochodzi z serwisu oko.press.
+

Koła gospodyń wiejskich i kluby sportowe. Na to pójdą pieniądze z Lasów Państwowych i resortu Ziobry

Solidarna Polska szykuje się do kampanii wyborczej w terenie. To chyba jedyne logiczne wyjaśnienie faktu, że ministerstwo sprawiedliwości i Lasy Państwowe – obydwoma rządzą ludzie partii Ziobry – postanowiły w tym samym czasie dofinansować koła gospodyń wiejskich i kluby sportowe . Fundusz Sprawiedliwości nadzorowany przez ministra Zbigniewa Ziobrę, w ramach przeciwdziałania przestępczości, ogłosił konkurs dla… […] Artykuł Koła gospodyń wiejskich i kluby sportowe. Na to pójdą pieniądze z Lasów Państwowych i resortu Ziobry pochodzi z serwisu oko.press.
+

Spór o wiatraki trwa, w Sejmie przeszła poprawka pisana „na kolanie”. Co wiemy o ustawie wiatrakowej?

Ustawa wiatrakowa przeszła przez pracę w komisjach sejmowych, które przegłosowały ważną zmianę. Parlamentarzyści opowiedzieli się za oddaleniem turbin od zabudowań. Według ekspertów taki zapis rozwadnia nowelizację prawa, która miała odblokować inwestycje w energię z wiatru . Posłowie i posłanki we wtorek i czwartek debatowali nad liberalizacją zasad stawiania elektrowni wiatrowych na lądzie. Ustawa wiatrakowa przeszła […] Artykuł Spór o wiatraki trwa, w Sejmie przeszła poprawka pisana „na kolanie”. Co wiemy o ustawie wiatrakowej? pochodzi z serwisu oko.press.
+

Sąd: Manowska z SN ma dzień na wykonanie orzeczenia ws. Juszczyszyna. Grozi jej 15 tys. zł grzywny

To precedensowa w skali Europy egzekucja wobec osoby pełniącej funkcję I prezesa SN. Stołeczny sąd pod rygorem wysokiej grzywny nakazał Małgorzacie Manowskiej natychmiast wykonać orzeczenie ws. sędziego Juszczyszyna. . To bodaj pierwsza taka w Europie egzekucja sądowa, wszczęta wobec osoby na stanowisku I prezesa Sądu Najwyższego. Orzeczenie w tej sprawie wydała 23 stycznia 2023 roku […] Artykuł Sąd: Manowska z SN ma dzień na wykonanie orzeczenia ws. Juszczyszyna. Grozi jej 15 tys. zł grzywny pochodzi z serwisu oko.press.
+