Polityka historyczna PiS to nieustanna msza nekromantów i wskrzeszanie esesmańskich trupów [OSĘKA]

„Wbrew mitowi siłą, która wydźwignęła Hitlera do władzy nie było poparcie wyborców, ale intrygi i swary elit politycznych. To nie społeczeństwo, ale konserwatywna prawica otworzyła mu drogę do dyktatury. Lekcja XX wieku mówi nam, że splamione krwią są nie narody, lecz ideologie” . „Dla rządzącej prawicy, dziedziczącej po endekach i komunistach historiozofię »tysiącletnich zmagań z […] Artykuł Polityka historyczna PiS to nieustanna msza nekromantów i wskrzeszanie esesmańskich trupów [OSĘKA] pochodzi z serwisu oko.press.
+

Czy fale elektromagnetyczne szkodzą zdrowiu? To zależy jakie!

Do napisania tego tekstu skłonił mnie mail od czytelnika, który pytał, czy promieniowanie elektromagnetyczne z telefonów i kuchenek nam nie szkodzi. Sprawdziłem . Fale elektromagnetyczne mogą mieć różną długość, od milionowych części metra po wiele kilometrów. Najkrótszą długość fal i największą energię niosą promienie gamma. Gdy uderzą w atomowe jądro, mogą wybić zeń neutron (albo jądro […] Artykuł Czy fale elektromagnetyczne szkodzą zdrowiu? To zależy jakie! pochodzi z serwisu oko.press.
+

Skrzywdzona rzeka do sądu nie pójdzie. Wędrowałam w Marszu dla Odry

Idę, bo nie chcę być bezsilna. Idę, bo jestem wściekła. Idę, bo Odra mnie potrzebuje. Każdy z wędrowców ma swój powód, ale cel mamy wspólny. Marsz dla Odry przeszedł od źródeł do ujścia, żeby zmienić myślenie o rzece. Żeby Odra stała się osobą . Marsz dla Odry wyruszył 20 kwietnia 2023 z Luboměřa pod Strážnou, […] Artykuł Skrzywdzona rzeka do sądu nie pójdzie. Wędrowałam w Marszu dla Odry pochodzi z serwisu oko.press.
+

TK Przyłębskiej dał bezkarność politykom PiS. Prezydent ponad sądami, może ułaskawiać „swoich”

Groźna decyzja TK Julii Przyłębskiej. Postawił prezydenta ponad sądami i dał mu prawo do wkraczania w postępowanie karne na każdym etapie. Decyzja TK chroni wiceszefa PiS Mariusza Kamińskiego i może zapewnić bezkarność innym politykom partii Kaczyńskiego. . Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej dał prezydentowi Andrzejowi Dudy absolutne i przez nikogo niekontrolowane prawo do wyłączania spod karalności […] Artykuł TK Przyłębskiej dał bezkarność politykom PiS. Prezydent ponad sądami, może ułaskawiać „swoich” pochodzi z serwisu oko.press.
+

Lewica zapowiada Trybunał Stanu dla Andrzeja Dudy. Kosiniak-Kamysz też mocno: PiS zawłaszcza państwo

„Zwyciężymy i was rozliczymy” – powiedział do polityków PiS Włodzimierz Czarzasty, współprzewodniczący Nowej Lewicy. Lider PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz: „Prezydent Duda zupełnie się pogubił” . Działacze Lewicy i PSL pojechali w Polskę. Włodzimierz Czarzasty, współprzewodniczący Nowej Lewicy, podczas spotkania z mieszkańcami Opola w piątek 2 czerwca, stwierdził twardo: „Lewica dowozi. Zarówno Andrzej Duda, Jarosław Kaczyński, jak […] Artykuł Lewica zapowiada Trybunał Stanu dla Andrzeja Dudy. Kosiniak-Kamysz też mocno: PiS zawłaszcza państwo pochodzi z serwisu oko.press.
+

Przez trzy miesiące pracowała w hodowli świń. Nagrała mordowanie zwierząt z zimną krwią

Na filmie nagranym przez aktywistkę Stowarzyszenia Otwarte Klatki widać, jak pracownik fermy świń znęca się nad prosiętami. Zabija słabsze zwierzęta, skazując je na ogromne cierpienie w ostatnich chwilach życia. Na ustalenia reaguje resort rolnictwa, jednocześnie atakując aktywistkę . „Miałam ochotę uciec” – mówi Weronika. Spędziła trzy miesiące, pracując w fermie zarodowej świń w Wodzinie Majorackim […] Artykuł Przez trzy miesiące pracowała w hodowli świń. Nagrała mordowanie zwierząt z zimną krwią pochodzi z serwisu oko.press.
+