Nie idzie już o Polskę, tylko o pieniądze, pieniądze, pieniądze. Czy mówiliśmy już o pieniądzach?

PiS przegłosował likwidację Izby Dyscyplinarnej. Okazało się, że instytucja, która miała być symbolem suwerenności w kontrze do UE, jest w zasadzie zbędna. Bo teraz liczy się kasa. Opozycja deliberowała o jednej liście : może będzie, może nie. Raczej nie. Takie były przekazy tygodnia . Co mówili? Jak głosowali? Gdzie manipulowali? O co się kłócili? Co […] Artykuł Nie idzie już o Polskę, tylko o pieniądze, pieniądze, pieniądze. Czy mówiliśmy już o pieniądzach? pochodzi z serwisu oko.press.
+

Czy Beata Szydło ma się bać europejskiego superpaństwa? Paradoks niejednomyślności [BIELECKI]

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen chce zniesienia wymogu jednomyślności przy podejmowaniu decyzji przez UE. Czy to znaczy - jak twierdzi Beata Szydło - że Bruksela buduje „superpaństwo”? Tomasz Bielecki o sile weta w Radzie . Szefowa Komisji Europejskiej wystąpiła podczas uroczystego zakończenia Konferencji o Przyszłości Europy. Efektem tych gigantycznych konsultacji obywatelskich i wielomiesięcznej […] Artykuł Czy Beata Szydło ma się bać europejskiego superpaństwa? Paradoks niejednomyślności [BIELECKI] pochodzi z serwisu oko.press.
+

Czeski medyk pomaga zgwałconym Ukrainkom: „Nie akceptuję przemocy wobec kobiet”

W sumie przewieźliśmy 1500 opakowań środków stosowanych w leczeniu skutków gwałtu. Ukraińscy lekarze stwierdzili, że taka ilość na razie wystarczy - mówi Vit Sámek. Z powrotem przywozi uchodźców. Zbiera także fundusze na zakup broni dla wojsk ukraińskich i wie dokąd ma pójść Putin . W czasie wojny jest zawsze więcej ofiar i poszkodowanych wśród ludności […] Artykuł Czeski medyk pomaga zgwałconym Ukrainkom: „Nie akceptuję przemocy wobec kobiet” pochodzi z serwisu oko.press.
+

Donos na „Czerwoną Kalinę” to powtarzanie sowieckiej antyukraińskiej propagandy

Czy „Czerwona Kalina” to ukraińska pieśń nacjonalistyczna i hymn UPA? „To nonsens” — mówią OKO.press eksperci od stosunków polsko-ukraińskich oraz historii Ukrainy. I tłumaczą, jak było naprawdę (przy okazji" "Boże coś Polskę" napisano na cześć króla-cara...) . 24 maja 2020 r. Prokuratura Rejonowa w Hrubieszowie odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie piosenki „Czerwona Kalina”. Sprawa ciągnęła […] Artykuł Donos na „Czerwoną Kalinę” to powtarzanie sowieckiej antyukraińskiej propagandy pochodzi z serwisu oko.press.
+

Protokół Mędrców Syjonu, antydżender, mit smoleński, antyszczepionkowcy… Wina religii? [OBIREK]

"Warto rozważyć tezę, że religie monoteistyczne przyzwyczajają wiernych do objaśnienia świata przez działanie ukrytych sił. I dla wielu wiernych to coś w rodzaju propedeutyki do teorii spiskowych" - pisze dla OKO.press prof. Stanisław Obirek . Profesor Janusz Tazbir w obszernym komentarzu (znacznie przekraczającym objętość komentowanego tekstu) do Protokołów mędrców Syjonu zastanawiał się nad przyczynami sukcesu […] Artykuł Protokół Mędrców Syjonu, antydżender, mit smoleński, antyszczepionkowcy… Wina religii? [OBIREK] pochodzi z serwisu oko.press.
+

Polacy zgodni i radykalni: polityk kłamca musi odejść. Ale kto by wierzył politykom? [SONDAŻ OKO.press]

91 proc. Polaków uważa, że polityk przyłapany na kłamstwie powinien co najmniej na jakiś czas odejść z polityki. Jednocześnie wg 70 proc. politykom wierzą tylko naiwniacy.... Ten fatalny w demokracji dysonans elektorat PiS rozwiązuje prosto - bezgranicznie wierzą swoim. A wyborcy opozycji? . Zamówiony na początek naszego cyklu „Sobota prawdę ci powie” sondaż – jak […] Artykuł Polacy zgodni i radykalni: polityk kłamca musi odejść. Ale kto by wierzył politykom? [SONDAŻ OKO.press] pochodzi z serwisu oko.press.
+