Stary model myślenia o gospodarce rozpada się na naszych oczach. Rośnie rola państwa [ROZMOWA]

"Dług właściwie nie jest nigdzie poza Polską tak ważnym tematem, o którym się publicznie dyskutuje. Świat coraz szybciej nam ucieka w obszarze refleksji krytycznej na temat gospodarki" — mówi dr Wojciech Paczos . „Świat się zmienia. Temat spójności społecznej oraz tego, w jakim społeczeństwie – a nie tylko na jakim rynku – chcemy żyć, zaczyna […] Artykuł Stary model myślenia o gospodarce rozpada się na naszych oczach. Rośnie rola państwa [ROZMOWA] pochodzi z serwisu oko.press.
+

„Aborcja w Polsce jest legalna. Nikt nas nie ściga”. Aktywistki Aborcji Bez Granic o swojej pracy

"Mamy pełne ręce roboty. To pozytywna strona decyzji Trybunału Julii Przyłębskiej. Nasz numer był wszędzie. Więcej osób usłyszało, że mogą od nas uzyskać wsparcie w aborcji" - mówią działaczki sieci Aborcja Bez Granic. Posłuchaj ich opowieści w "Powiększeniu"! . „Aborcja w Polsce jest legalna” – upiera się Karolina Więckiewicz z Aborcyjnego Dream Teamu. „Jest niedostępna […] Artykuł „Aborcja w Polsce jest legalna. Nikt nas nie ściga”. Aktywistki Aborcji Bez Granic o swojej pracy pochodzi z serwisu oko.press.
+

Manowska atakuje legalnych sędziów. O co chodzi w jej oświadczeniu? Szczegółowo analizujemy

Pełniąca obowiązki I prezes SN Małgorzata Manowska w ostrych słowach zaatakowała sędziów, którzy stosują prawo UE oraz wyroki ETPCz i TSUE. Zarzuciła im łamanie Konstytucji i tyranię. Zarzuty są absurdalne i wpisują się w anty unijną retorykę rządu PiS. . Małgorzata Manowska zaatakowała sędziów wykonujących wyroki Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i Trybunału Sprawiedliwości UE w […] Artykuł Manowska atakuje legalnych sędziów. O co chodzi w jej oświadczeniu? Szczegółowo analizujemy pochodzi z serwisu oko.press.
+

Rebeliantki z Przemyśla – prześladowane przez policję i uniewinniane przez sądy [NA CELOWNIKU]

To historia kilku kobiet, które od pięciu lat protestują w Przemyślu. Są ofiarami SLAPP po polsku, czyli nękania przez władzę przy użyciu różnych środków prawnych. Mają postępowania na policji, sprawy w sądzie, czują się coraz mniej bezpiecznie. Ale przestać nie zamierzają . “Drukowałyśmy Konstytucję i rozdawałyśmy ją ludziom. Co roku na 11 listopada i na 3 maja – […] Artykuł Rebeliantki z Przemyśla – prześladowane przez policję i uniewinniane przez sądy [NA CELOWNIKU] pochodzi z serwisu oko.press.
+

Tak Polska i Niemcy grają ludźmi w ping-ponga. „Kupili nam bilet do Warszawy i powiedzieli: jedźcie”

Obudziło nas walenie do drzwi, była 5 rano. Otworzyłem. Do pokoju weszło kilkunastu strażników. Powiedzieli, że mamy pięć minut, aby się spakować i że musimy jechać do Polski. Pojechaliśmy. Na trzy dni . Przez bramę ośrodka recepcyjnego w Eisenhüttenstadt wychodzi do mnie młody chłopak. Jest zimno i pada, ale na nogach ma sandały. Prosi, żebym […] Artykuł Tak Polska i Niemcy grają ludźmi w ping-ponga. „Kupili nam bilet do Warszawy i powiedzieli: jedźcie” pochodzi z serwisu oko.press.
+

Słyszeli: Polska albo śmierć. Syryjska rodzina z chorym dzieckiem w lesie. Relacja z granicy

Interwencja między Kleszczelami i Hajnówką. Czteroosobowa rodzina z Syrii oraz młody mężczyzna z Libanu. Jest szansa, że procedury wobec rodziny zostaną dochowane. Ale po zabranym przez Straż Graniczną Alim ślad zaginął. Przez kilka godzin próbowałam go znaleźć, bez skutku . W lesie pomiędzy Hajnówką i Kleszczelami aktywiści znaleźli 22 października czteroosobową rodzinę z Syrii i […] Artykuł Słyszeli: Polska albo śmierć. Syryjska rodzina z chorym dzieckiem w lesie. Relacja z granicy pochodzi z serwisu oko.press.
+